راه های مهاجرت
پاسپورت ها
کشورها
خبرها

طراحی و اجرای پمپاژ خورشیدی

یک پمپ خورشیدی پمپی است که با انرژی الکتریکی تولید شده توسط پنل فتوولتائیک کار می کند و نیازی به سیستم برق شبکه یا دیزل ندارد. عملکرد پمپ خورشدی با توجه به هزینه عملکرد و حفاظت کمتر و اثرات مخرب زیست محیطی بسیار اقتصادی است. پمپ خورشیدی جایی که شبکه برق موجود نباشد و هم چنین منابع دیگر به خصوص باد کم باشد استفاده می شود.
اجزای پمپ سولار
سیستم فتوولتائیک پمپ سولار دارای سه بخش است:
1. پنل خورشیدی
2. کنترل کننده
3. پمپ و اینورتر
پنل خورشیدی شامل 70% هزینه سیستم است، اندازه سیستم PV به طور مستقیم به اندازه توان پمپ، مقدار آبی که لازم است و شدت تابش خورشید بستگی دارد.
به دو دلیل از کنترل کننده استفاده می شود. اول این که توان خروجی مورد نیاز پمپ با توان ورودی پنل های خورشیدی برابر باشد. دوم این که کنترل کننده معمولا یک حفاظت ولتاژ کم را ایجاد می کند، که در آن صورت سیستم خاموش می شود. این باعث می شود که طول عمر پمپ زیاد شود و نیاز به نگهداری را نیز کاهش می دهد. البته با توجه به متغیر بودن دور و گشتاور در پمپ های dc می توان کنترل کننده را حذف نمود.
ولتاژ موتورهای پمپ سولار می تواند AC یا DC باشد. موتورهای جریان مستقیم برای برنامه های کوچک تا متوسط 2 کیلو وات کاربرد دارند و برای کاربردهایی مثل چاه های کم عمق و یا حجم کم و فواره های باغچه، آب آَشامیدنی یا پروژه های آبیاری استفاده می شود. از آن جا که سیستم های DC سطح بهره بالایی نسبت به پمپ های AC کوچک دارد، هزینه با توجه به استفاده از پنل های کوچک تر کاهش می یابد.
سرانجام اگر یک پمپ جریان AC استفاده شود یک اینورتر لازم است تا جریان مستقیم پنل های خورشیدی به جریان متناوب تبدیل شود.
شرکت مان نیک طراحان سروش ، آمادگی و توانایی ارائه خدمات طراحی و تامین قطعات ، اجرا و تعمیر و نگهداری انواع سیستم های پمپاژ خورشیدی را دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفنهای شرکت تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم زیر اقدام نمایید.

 

 • برای درخواست مشاوره کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید

  نام و نام خانوادگی(*)
  ورودی نامعتبر است
  شماره موبایل(*)
  لطفا شماره موبایل خود را با 0 ابتدا وارد نمایید
  ایمیل
  ورودی نامعتبر است
  عنوان مشاوره
  ورودی نامعتبر است
  توضیح کوتاه
  ورودی نامعتبر است
  ورودی نامعتبر است
  ثبت اطلاعات
Top